دارنده دو مدال نقره کشتی آزاد المپیک گفت: امیدوارم انتخابات کشتی استان را مهندسی نکنند، چرا که کشتی از این اتفاقات زجر می‌کشد.
عسکری محمدیان: انتخابات هیئت کشتی مازندران را مهندسی نکنید/ سیاسیون ما را تنها بگذارند/ من را در تقابل با دبیر قرار داده‌اند

به گزارش مازندلیگ، عسکری محمدیان در گفت‌وگویی با اشاره به ثبت نامش در انتخابات هیئت کشتی مازندران اظهار داشت: من با نگاه، تفکر، برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت آمده‌ام. نگاهم به همه پیشکسوتان، قهرمانان و هواداران کشتی استان هست. فکر نکنند من بیایم عده‌ای فقط روی کار هستند، جا برای همه هست. خیلی برنامه دارم. دوست هم ندارم، هیچ تقابلی با فوتبال و والیبال داشته باشیم. مقایسه کشتی با فوتبال اشتباه است. کشتی ما در دنیا آقایی می‌کند، گدا نیست. باید به جایی برسد که کشتی گیران دغدغه مالی نداشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قصد ماندن در انتخابات هیئت کشتی مازندران را دارد و یا اینکه به نفع کاندیدای خاصی انصراف خواهد داد؟ گفت: کشتی خانه من است، مگر می‌توانم از خانه خودم جدا شوم؟ کسی نمی‌تواند این کار را انجام بدهد، جز اینکه سیاسیون بخواهند مسئولیت هیئت را بر عهده بگیرند و ما را از خانه خودمان بیرون کنند. سال‌های سال وضعیت همین بوده و ورزشی‌ها هیچ وقت نتوانستند حق خودشان را بگیرند.

محمدیان اضافه کرد: ورزش روح لطیفی دارد، احساس دارد. اصلا با سیاست همخوانی ندارد، برای چه سیاسیون می‌آیند؟ دنبال چه چیزی هستند. ما که کاری با سیاست نداشتیم. ما را تنها بگذارند و مطمئن باشند که مشکل خودمان را خودمان حل می کنیم.

نایب قهرمان دنیا در سال 1989 با اشاره حواشی اخیر مربوط به انتخابات مازندران خاطرنشان کرد: می‌گویند دبیر تو را نمی‌خواهد. ما عمری در کشتی بدبختی کشیدیم، مگر می‌شود من و دبیر با هم نباشیم؟ هر دو گوش شکسته‌ایم، با سختی و مصیبتِ وزن کم کردن آشنا هستیم. کیلو کیلو برای اهتزاز پرچم ایران وزن کم کرده‌ایم. ما یک عشق واحد داریم، شاید سلیقه‌های‌مان متفاوت باشد، اما این دلیل نمی‌شود که من دبیر را قبول نداشته باشم و او هم من را. من هم مدال جهانی و المپیک دارم و المپین محسوب می‌شوم و به این می‌بالم. دبیر هم قهرمان جهان و المپیک است، مثل رضایی، حیدری و ... متاسفانه سیاسیون اینطور القا می‌کنند که ما قهرمانان با هم مشکل داریم درحالیکه اینطور نیست. چرا من را در تقابل با فدراسیون قرار می‌دهند، در حالی‌که در جهانی 1999 آنکارا افتخار مربیگری تیم ملی را داشتم، مربی دبیر و خیلی‌های دیگر بودم. با شکست آنها گریه و با پیروزی‌های‌شان خندان شده‌ام. مگر می‌شود رابطه ما بد باشد؟ برای رسیدن به یک پست، چه چیزهایی که نمی‌گویند. با اختلاف انداختن بین قهرمانان دنبال چه چیزی هستند؟

محمدیان در مورد اینکه گفته می‌شود وی سابقه مدیریت ورزشی ندارد، گفت: مگر از المپیک 1948 لندن، تا امروز ورزش ما چند قهرمان المپیک داشته؟ چند نفر مدال گرفته‌اند؟ قهرمان المپیک و دنیا شدن، مدیریت می‌خواهد. فقط چابکی و فن نیست، نگاه و تفکر می‌خواهد. من توانستم مدیریت کنم که قهرمان جهان و المپیک شدم، چرا می‌گویند مدیریت نکرده‌ای. ما بلدیم با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ارتباط خوبی داشته باشیم. من به عنوان یک مدال آور المپیک، می‌توانم با کشتی دنیا در ارتباط باشم. رئیس هیئت استان مازندران به عنوان قهرمان المپیک برای قهرمانش به سایر فدراسیون‌ها و سایر ارکان نامه بزند، قطعا خیلی کارساز هست. من راحت‌تر می‌توانم برای کشتی مازندران کار انجام دهم. پیروزی کشتی مازندران هم پیروزی کشور است.

وی در خاتمه تاکید کرد: عده‌ای کشتی مازندران را پله‌ای برای رسیدن به اهداف خودشان کرده‌اند. الان این صحبت‌ها را خیلی باز نمی‌کنم، اما واقعیت‌ها را خواهم گفت. امیدوارم که انتخابات کشتی استان را مهندسی نکنند. کشتی را رها کنید. کشتی از این اتفاقات زجر می‌کشد. در ورزش مملکت بارقه امید از کشتی سو سو می‌کند، این نور را خاموش نکنید، حیف است. کشتی ما در دنیا صاحب سبک است، زبانزد هستیم.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد