واکاوی چرایی عدم صعود خونه به خونه به لیگ برتر از نگاه مدیررسانه اسبق این تیم؛

محمد نعمتی: اشتباهات فنی اسکوچیچ مانع لیگ برتری شدن خونه به خونه شد
همه چیز داشت خوب پیش می رفت و حتی با حضور اسکوچیچ به جای جواد نکونام وضعیت تیم بهتر شده بود و در اکثر هفته ها در جمع سه تیم برتر لیگ بودیم.
پس از جایگزینی دراگان اسکوچیچ به جای جواد نکونام تا قبل از دیدار کذایی با استقلال خوزستان بازی های بسیار درخشانی را از تیم خونه به خونه شاهد بودیم و به نوعی تمام مدعیان لیگ مقابل خونه به خونه شکست خوردند.
اسکو با تغییرات منحصر به فرد خود در ارنج 4-2-3-1 جوادنکونام به خوبی توانست تاکتیک هجومی را در این تیم پیاده کند و به نتایج درخشانی دست یابد.
البته فراموش کنیم که این مربی در اولین مصاحبه‌اش پس از حضور در خونه‌به‌خونه نیز تنها انگیزه قبول پیشنهاد سرمربیگری این تیم را، حضور خونه به خونه در جمع ۴ تیم برتر جام حذفی برشمرد و به شخصه معتقدم عامل ناکامی این تیم و هدر رفتن تمام زحمات بچه های تیم نیز همین مسئله بود.
در دیدار مقابل استقلال خوزستان که با برتری ۳ بر یک خونه‌به‌خونه همراه شد متاسفانه روح الله باقری به ناحق از داور کارت زرد گرفت تا دیدار فینال جام حذفی مقابل استقلال تهران را از دست بدهد.
سرمربی خونه به خونه برای اینکه حمید کاظمی (در ادامه از این بازیکن خواهم گفت) را به جای روح الله باقری برای فینال جام حذفی مقابل استقلال تهران آماده کند ارنج تیم را به 4-4-2 لوزی تبدیل کرد که نتیجه اش دو تساوی پی در پی خانگی با تیم های آلومینیوم اراک و گل گهر سیرجان بود.
با وجودی که به سرمربی خونه به خونه ثابت شده بود تاکتیک جدیدش جواب نمیدهد ولی متاسفانه به این روند ادامه داد و حتی به توصیه مربیان تیم توجهی نکرد تا ناکامی های پی در پی این تیم در دیدارهای بعدی نیز ادامه یابد.
نکته جالب اینجاست که پس از چند دیدار، فقط برای دیدار مقابل شهرداری ماهشهر تمیش را با همان ارنج سابق 4-2-3-1 روانه میدان کرد که نتیجه اش برتری مطلق سه بر صفر مقابل این تیم بود تا به خوبی مشخص شود بازیکنان با تاکتیک قبلی خو گرفته اند ولی در کمال تعجب شاهد بودیم سرمربی کروات خونه به خونه از این بازی درس عبرت نگرفت و دوباره تا پایان فصل تمام بازی های تیمش را با همان ترکیب 4-4-2 ارنج کرد و امتیازات فراوانی از دست رفت تا خونه به خونه در کمال تعجب صعود به لیگ برتر را به راحتی از دست دهد.
با این تفاسیر می توان دریافت اگر دراگان اسکوچیچ توجه بیشتری به لیگ دسته اول داشت و انرژی و ذهن خود را به قهرمانی در جام حذفی معطوف نمی‌کرد، یقینا خونه به خونه به لیگ برتر صعود می کرد.
 نکته ای مهم در خصوص حمید کاظمی:
هدف از این مطلب فقط و فقط یادآوری اشتباه استراتژیک اسکو بود نه تخریب حمید کاظمی
حمید کاظمی را بهتر از من می شناسید. او قبل از حضور در خونه به خونه در تیم نساجی حضور داشت و با 18 گل زده آقای گل لیگ شد. این مهاجم ششدانگ در فصلی که محمد عباس زاده با 24 گل آقای گل شد نیز به رغم مصدومیت های پی در پی و بی مهری هایی که از سوی مرزبان دید، با ۱۶ گل زده پس از عباس زاده در رده دوم قرار گرفت. حمید کاظمی در خونه به خونه جواد نکونام نیز در هفته های ابتدایی گل های زیبایی به ثمر رساند ولی با تغییر تاکتیکی نکونام و اتخاذ ترکیب تک مهاجمه برای خونه به خونه دیگر به میدان نرفت تا بی مهری جواد نکونام، افت روحی این مهاجم ششدانگ را به دنبال داشته باشد.
پس از بازی با استقلال خوزستان، دراگان اسکوچیچ خیلی تلاش کرد از کاظمی بازی بگیرد ولی متاسفانه دیگر دیر شده بود و حمید نتوانست بی توجهی پی در پی مربیان را تاب بیاورد. حساسیت های عجیب و غیرقابل وصف تک تک بازی های فصل نیز مزید بر علت شد تا این بازیکن نتواند شرایط روحی اش را بازیابد.
وجود حمید کاظمی برای هر تیمی نعمت است. کما اینکه در فصل جاری نیز در تیم سرخپوشان شاهد به ثمر رساندن گل های بسیار زیبایی از این مهاجم بلندقامت و با اخلاق بودیم ولی حیف که در آن سال از این بازیکن به نحو احسن استفاده نشد. خونه به خونه در دوره جواد نکونام در هشت بازی پیاپی فقط دو گل به ثمر رساند. حمید کاظمی دید و خودخوری کرد و دم نزد و همچنان به نیمکت چسبیده بود.
تمام این مسائل دست به دست هم داد تا تاکتیک جدید دراگان جواب ندهد و بازیکنان نتوانستند با این تاکتیک کنار بیایند تا خونه به خونه از صعود به لیگ برتر بازماند. قاطعانه اعلام می کنم اگر خونه به خونه مقابل استقلال خوزستان شکست می خورد با اختلاف امتیاز عجیبی قهرمان لیگ می شد و کار به هفته آخر کشیده نمی شد.نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:1

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد