باشگاه نساجی مازندران با صدور بیانیه‌ای صدا و سیما را تهدید به راه ندادن دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه‌ شهید وطنی تهدید کرد.
بیانیه باشگاه نساجی مازندران: گزارش های جهت دار ادامه داشته باشد، دوربین های تلویزیونی را راه نمی دهیم!
به گزارش مازندلیگ، روابط عمومی باشگاه نساجی مازندران بیانیه‌ای را در انتقاد از عملکرد صدا و سیما صادر کرد که این بیانیه عینا به شرح زیر است:

 در شرایط کنونی که حفظ وحدت، همدلی و پیوند بیشتر همه طوایف و اقوام ایرانی ضروری است، انتظار می‌رود برنامه‌سازان ورزشی و دست‌اندرکاران صداوسیما دقت‌نظر بیشتری در انتخاب گزارشگران خود به خرج دهند.

چند صباحی است که فردی به‌نام "عباس قانع" با استفاده از تکیه‌کلام‌های عامیانه، ایجاد شور و هیجان نامتعارف در گزارش‌های فوتبال، پس از کسب معروفیت در شبکه‌های اجتماعی، راهی سیمای ملی شده و ظاهراً هم تلاش بر این است که او به‌زودی زود همه گزارش‌های مهم فوتبالی را قبضه کند.

طرف، اواخر آذرماه گذشته براساس حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به‌مدت سه سال از فعالیت‌های فوتبالی محروم شد، ظاهراً تعدادی نوجوان برای برپایی اردویی در کشور گرجستان از طرف آکادمی فوتبال رفته بودند که طی حادثه‌ای تلخ دو تن از این عزیزان در دریاچه تفلیس غرق شده و جان خود را از دست دادند.

اما نکته جالب ماجرا اینجا بود که این گزارشگر به‌عنوان صاحب‌امتیاز آکادمی مزبور مجرم شناخته شده و محکوم شد، از قرار معلوم گزارش فوتبال فعالیت در فوتبال محسوب نمی‌شود!

او با خیالی آسوده در تلویزیون گزارش می‌کند تا داغ خانواده‌های داغدار آن نوجوانان بی‌گناه تازه و تازه‌تر شود.

حال اینکه چرا در حالی که برخی گزارشگران ساده و بی‌طرف در انتظار گزارش‌های مهم هفته‌ها و شاید ماه‌ها لحظه‌شماری می‌کنند و یک فرد محروم پشت‌سر هم آنتن دارد، معلوم نیست، اما آنچه عیان است گزارش‌های جانبدارانه، جهت‌دار و تفرقه‌افکنی است که میان قومیت‌های مختلف اختلاف می‌اندازد.

این در حالی‌ست که هر گزارشگری اول باید به‌روز باشد، بر حوزه مورد نظر خود مسلط باشد، اطلاعات عمومی بالایی داشته باشد، تئاتر، فیلم ببیند و ادبیات بداند، کتاب بخواند و مطالعه کند اما مهم‌تر از همه باید بی‌طرف و منصف باشد.

حال یک گزارشگر تازه از گرد راه رسیده، تمام انرژی خود را برای هیجان کاذب می‌گذارد، هیجانی که به پرگویی و گزافه‌گویی کشیده شده و حتی تیم‌های مختلف ایرانی را به جان هم می‌اندازد.

حیف است برنامه‌سازان ورزشی و تلویزیونی با وجود سختی‌ها و مشکلات موجود به این جزئیات مهم بی‌توجه باشند.

این آقایان نه می‌توانند و نه می‌خواهند با پرهیز از احساسات، رویدادهای فوتبالی را "عادلانه" و بی‌طرف گزارش کنند و این زیبنده رسانه ملی با مخاطبان چند ده میلیونی نیست.

بنابراین به‌عنوان یک تیم شهرستانی خدمت دوستان یادآوری می‌کنیم؛ باشگاه نساجی مازندران اعلام می‌کند چنانچه گزارش‌های احساسی، یکطرفه، جهت‌دار و تفرقه‌افکن ادامه داشته باشد، ناگزیر هستیم ما هم از ورود دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر ممانعت به‌عمل آوریم چرا که ایرانی هستیم و همه جای ایران سرای ماست.

درود بر ایران و ایرانیمطالب مرتبطنظر تایید شده:7

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


رضا 1 0 دوشنبه 12 اسفند 1398-01:35

بگید چی گفته همه بدونن متاسفانه همه باشگاه ها دارن جهت دار میشن و باعث تفرقه در جامعه میشن مثل تراکتور پاسخ

سیاوش 2 0 دوشنبه 12 اسفند 1398-11:28

من هم موافقم که اول بگین چی شده!!!
این متن خیلی داغ هستش؛ حتما یه چیزی شده.

هادی 0 1 دوشنبه 12 اسفند 1398-02:50

از کی تابحال نساجی مداقع حقوق باشگاه تراکتور شده به نساجی چه ربطی داره درگیریهای تراکتور با صداوسیما پرسپولیس
عوض اینکه از تراکتور وهوادارش شاکی باشین که پرچم ترکیه وآذربایچان آوردن وطنی شدین وکیل مدافع نراکتور!!! الان بما چه گزارشگر علیه تراکتور چی گفته!!
آقای امیری مدیر استقلال نیستی جوسازی نکن ...
بعنوان هوادار نساجی اجازه نمیدیم از نام وتریبون نساجی برای حمایت از منافع استقلال وتراکتور و.....استفاده کنید
شما ففط مدیر نساجی هستید
اینکه عباس قانع درباره تراکتور واستقلال وپرسپولیس چی گفت هیچ ربطی بما نداره
آقای حدادیان چرا مدیر رنگی میارید...
مگه قاتع غلیه نساجی حرفی زده... پاسخ

محمد 1 1 دوشنبه 12 اسفند 1398-02:57

نکنه شما هم از زنوزی حقوق میگیرید تنهاجمله ایی که قانع گفته علبه شخص زنوزی بوده نه اونم تراکتور
زنوزی فاسد چکاره است نساجی ازش حمایت بکنه..
آقای حدادیان جریان چیه
قبل با ی تراکتور نساجی علنی از زنوزی مقابل صدا وسیما حمایت میکنه اگه هرنتیجه ایی تو تبریز بگیریم هزار تا حرف وحدیث داره
موضوع چیه آقای امیری استقلالی پاسخ

نساجی قرمز 1 0 دوشنبه 12 اسفند 1398-13:39

بنده هم موافق این بیانیه بی ربط نیستم،به نظرم باشگاه باید عاقل تر عمل کند. افراد ساده ای که این بیانیه را دادند باید راهنمایی شوند. پاسخ

سیاوش 1 0 سه شنبه 13 اسفند 1398-11:38

اصلا قضیه چی بوده؟؟!!

1 0 سه شنبه 13 اسفند 1398-13:42

🔺 فرافکنی و توجیه ناکامی به سبک سه تیم خصوصی در لیگ برتر فوتبال

🔹سه باشگاه خصوصی تراکتور، نساجی و شهر خودرو در اقدامی هماهنگ نامه‌ای علیه صداوسیما منتشر و اعلام کردند که اجازه ورود دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه‌ها را نمی‌دهند. این سه باشگاه با انتقاد از برخی مجریان و گزارشگران صداوسیما دست به چنین اقدامی زدند.

🔸شاید یکی از دلایل اقدام این سه تیم این باشد که خوب نتیجه نگرفته‌اند و برای منحرف کردن اذهان هوادارانشان دست به چنین کاری زدند.

🔴همچنین این احتمال وجود دارد که در پشت پرده ماجرا برخی افراد که تمایلی به حضور گزارشگران جدید ندارند فعال شده باشند چرا که این اتفاق را تهدیدی برای خودشان می‌دانند.

🔵به نظر می‌رسد دوران چنین کارهایی گذشته و این قبیل اقدامات، نخ‌نما شده است. کار سه باشگاه که نوعی از فرافکنی محسوب می‌شود در شرایطی رخ داده که آنها به تنهایی تصمیم‌گیرنده نیستند. به عبارت دیگر آنها می‌خواهند اجازه ورود دوربین‌ها به بازی‌هایشان را ندهند در حالی که اگر این تیم‌ها با تیم‌های پرسپولیس یا استقلال بازی داشته باشند چگونه می‌خواهند جواب هواداران این دو تیم یا سایر تیم‌ها را بدهند؟

🔶ماجرا زمانی جالب‌تر می‌شود که باشگاه تراکتور پس از این اقدام گفته که برای پخش مسابقاتش به دنبال ایجاد بستر مناسب برای پخش زنده اینترنتی است که همین موضوع شائبه‌هایی را به وجود آورده است.

🔴 به نظر می‌رسد اقدام این سه باشگاه بیشتر جنبه فرافکنی دارد چرا که آنها در مستطیل سبز نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند و به دنبال توجیه ناکامی‌هایشان هستند./ دانا
پاسخ

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد