گزارش مازندلیگ از جلسه هم اندیشی روسای هیات های ورزشی رامسر

جلسه هم اندیشی روسای هیات های ورزشی شهرستان رامسر با حضور عالیشان معاون توسعه امور ورزشی و مدیران ستادی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران عصر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رامسر برگزار شد.
عالیشان، معاونت اداره کل ورزش و جوانان مازندران : نگاه غرب و شرق در ورزش مازندران باید حذف گردد

به گزارش خبرنگار مازندلیگ از رامسر،جلسه هیات های ورزشی شهرستان رامسر  به پیشنهاد نیما علی رمجی ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان رامسر و با حضور عادل عالیشان معاون مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران و همراهان ستادی اداره کل آقایان حسین بریمانی ، حسن شاملی و دکتر علی اصغرخلیلی و همچنین روسآی هیات های ورزشی رامسر روز چهارشنبه ۲ بهمن ماه ۹۸ در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید .

عالیشان در اولین اقدام مهم و ارزشی با همراهان ستادی خود بر سر مزار چهره سرشناس کشور و چهره ماندگار علمی و پژوهشی پزشکی ورزشی حضور یافت و فاتحه ای نثار آن بزرگ مرد سفرکرده نمود.

وی در اقدام بعدی ضمن تشکر از زحمات و تلاش های ریاست و کارکنان اداره ورزش رامسر مسیر اهداف خود را در بازدید و تجلیل از باشگاه داران برتر در بخش بیمه ورزشی و جلسه با هیات های شهرستانی بنا نهاد.

سفر یک روزه معاون مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران عدالت محوری را در بحث پذیرش انتقادات و اجرایی و عملیاتی نمودن اهداف محوله در بر داشت که امید داریم نگاه غرب و شرق در حوزه ورزش حذف گردد و تعامل فی مابین مسیر شود‌.

در ادامه گزارش خبری؛ اهداف مهم جلسه روسای هیات های ورزشی را از دیدگاه علی رمجی ریاست اداره ورزش و جوانان رامسر و عالیشان معاونت توسعه امور ورزشی و قهرمانی اداره کل ورزش مازندران را می خوانیم؛

عادل عالیشان: شهرستان رامسر در بحث عمرانی بسیار فعال و جز بهترین ها است

عادل عالیشان معاونت توسعه امور ورزشی و قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران اظهار داشت: واگذاری و تمدید باشگاه ها برای تکریم ارباب رجوع در سامانه بی فورجی اطلاع رسانی می شود که با اجرایی شدن این طرح در مازندران یقینآ مشکلات رفت و آمد به استان کمتر و مدیریت خواهد شد.

عادل عالیشان اظهار داشت : شهرستان رامسر در بحث عمرانی بسیار فعال و جز بهترین ها است .

وی افزود: در بحث خرید باشگاه ورزشی در هر شهرستان با توجه به ظرفیت های محوله بعنوان سرمایه اجتماعی باید با چشم انداز درست و در سطوح مختلف و اجرای زیرساخت ها بصورت عادلانه توزیع گردد که بتوان استعدادهای شهرستان را در مجامع ملی داشته باشیم.

وی بیان داشت: با برنامه و نقشه خوب و فنی ، زمین و عرصه با استانداردهای مهم در اختیار هیات برای ساخت سالن چند منظوره قرار گیرد و پس از نامه نگاری مهندسی شهرستان به استان مراتب کار قانونی اعمال می شود.

وی گفت: وضعیت هیات های استانی با توجه به انتقادات هیات های رامسر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بی شک هیات های ورزشی استان باید سلسه مراتب تشکیلات ساختاری را مورد توجه قرار دهند و از ظرفیت هیات شهرستان بهره مند شوند.

 

عالیشان با تاکید بر اینکه ورزش های گروهی در رامسر بسیار خوش درخشیدند و فعالانه با هدف پیش می روند بیان داشت:  در شهرستان ها سه کمیته مهم فرهنگی، همگانی و روستایی در هیات ها مورد توجه قرار گیرد تا با جریان سازی کار بزرگ بتوان فواید بروز فعالیت ها را شاهد و  ناظر باشیم.

 وی با تاکید به بحث حذف نگاه بالا به پایبن هیات های ورزشی استان به شهرستان ها افزود: هیات های استانی باید علاوه بر نگاه حمایتی ، نگاه ویژه تری بر ظرفیت ها و پذیرش اهداف ورزشکاران و مدیران شهرستان داشته باشند تا بتوان بهتر  از پیش موفق شوند.

 

نیما علی رمجی: خلاقیت و نوآوری در ورزش رامسر زبانزد حوزه های مختلف است

نیما علی رمجی ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان رامسر اذعان داشت: برنامه ها و اهداف ورزش رامسر بسیار کاربردی است که باید در این مهم نگاه ویژه هیات های استانی و اداره محترم کل استان مازندران را داشته باشیم تا بهتر از پیش موفق شویم.

نیما علی رمجی  گفت: خلاقیت و نوآوری در ورزش رامسر زبانزد حوزه های مختلف است که باید هیات های ورزشی با برنامه درست بازوی محرک اداره باشند.

علی رمجی با تاکید بر این اینکه نگاه دوگانه و یا چندگانه هیات های استان و شهرستان گاهآ مسیر هدف را  برای ارائه خلاقیت ها کمرنگ می سازد و باید برنامه محوری درست در سرلوحه هیات قرار گیرد.

وی افزود: در رامسر برای برخی رشته های ورزشی زیر ساخت مناسب نداریم اما در مقابل اصرار برخی روسای هیات استان بر راه اندازی همان رشته است و این مسئله نگاهی جز نگاه گردشگری و مامن گاه برای آن هیات استانی نیست.

نیما علی رمجی ریاست اداره ورزش و جوانان رامسر ادامه داد: برخی از هیات های استان درآمد  های بسیار خوبی دارند اما تزریق مالی به حساب شهرستان ضعیف و گاهآ صفر لحاظ می شود.

علی رمجی بیان داشت: از هیات های استانی انتظار داریم در مراسم استقبال ورزشکاران شهرستانی حضور پررنگ داشته باشند که عدم حضورشان زیبنده و اخلاقی نیست.

 وی اعلام کرد: با توجه به ظرفیت شهرستان در بخش تیم داری انتظار داریم اشل و نرخ نامه تعریف شده هیات ها به نحوی لحاظ گردد که عایدی محسوب شهرستان گردد.

وی گفت: عدم برگزاری جلسات سالانه هیات های استانی در شهرستان ها بصورت تنوع لحاظ گردد تا ضمن تعامل بین هیات ها در بحث آموزش و اهداف ورزشی موفق تر باشیم.

وی افزود: کم کاری هیات استان تا حدی قابل مشاهده است که مدارک برخی مربیان با تجربه بیش از ۵ سال کار ورزشی هنوز درجه ۳ فعال هستند که انتظار میرود هیات استان با برگزاری کلاس ارتقا درجه و یا بازآموزی فعال باشند.

وی اعلام داشت: تقویم ورزشی استان به شهرستان ها بسیار ضعیف است ولی در مقابل عملکرد و فعالیت های شهرستان را می طلبند که خواستار نگاه یکسان سازی هستیم.

ریاست اداره ورزش و جوانان رامسر افزود: تسهیلات برای باشگاه داران در نظر گرفته شود و با توجه به بعد مسافت به استان، تمدیدی باشگاه ها بصورت منطقه ای اعمال شود.

علی رمجی ادامه داد: هیات پزشکی ورزشی در خصوص بیمه ورزشکاران سازمان یافته با آمار مکتوب ۵۴۹۳ نفرعضو رشد چشمگیری نسبت به گذشته داشتیم که وطیفه ما در این بخش سنگین تر می نماید.

اما سوال واضح بر این است که چرا ۶۵ درصد برگشتی ها به فدراسیون برمی گردد و  سهم شهرستان بسیار ناچیز است‌.

وی در بحث پایگاه قهرمانی و استعدادیابی بعنوان قلب تپنده ورزش،  خواستار مسئول پایگاه در غرب مازندران با چارت مشخص شده که سلسه مراتب بحث مدیریت و حمایت ها اعمال گردد هستیم
عکس و خبر : تارا هاشمی


نمایش سادهنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد